Vilniaus dailės akademijos baigiamųjų darbų paroda

VDA Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje „Židinys“ eksponuojamas Miglės Kašėtaitės dailės ir interjero restauravimo (tekstilės restauravimo) BA studijų baigiamasis darbas: Marijonos Rakauskaitės rankinės, XX a. pr. medvilnė, šilkas, viskozė, metalas, plastikas, stiklo biseris, konservavimas ir restauravimas

Darbo vadovė: lekt. Audronė Petroševičiūtė

Restauruojamas objektas – rankinė priklauso ir kelis dešimtmečius buvo eksponuojama L. Truikio ir M. Rakauskaitės namuose – muziejuje (NMKČM). Rankinę dėvėjo garsi tarpukario Lietuvos operos solistė Marijona Rakauskaitė (1892-1975). Dainininkė ją nešiojo dar Amerikoje, atsivežė į Kauną, matyti, jog labai mėgo ir sudėvėjo. Tai tipiškas XX a. pradžioje pagamintas art deco stiliaus aprangos aksesuaras. Rankinė buvusi labai puošni, dekoruota dešimties spalvų stiklo karoliukais, viduje įsiūtas pusšilkinis pamušalas su raukiniais ir kišene.

Restauravimui perduotas eksponatas buvo blogos būklės – audiniai nešvarūs, trapūs, prarasta dalis karoliukų, ypač sunykęs, deformuotas pamušalas. Restauravimo metu rankinė buvo išmontuota, audiniai išvalyti, dubliuoti restauracinėmis medžiagomis, sutvirtintas biserio dekoras. Muziejaus pageidavimu prarastos siuvinėjimo vietos nebuvo atkuriamos. Pagal pamušalo likučius atkurta originali rankinės vidaus konstrukcija, o pagal rekonstruotą lekalą iškirptas ir pasiūtas naujas pamušalas – kopija. Išlikusios autentiško audinio skiautės konservuotos ir paruoštos saugojimui atskirai.

Paroda veiks birželio 3-15 d. 14-19 val. kasdien, išskyrus sekmadienį.

Daugiau informacijos https://vdagraduation.lt/