Koncertuoja Rana

 

2019 m. gruodžio 6 d., penktadienį, nuo 18:00 iki 19:30

Koncerto metu skambėjo lietuvių liaudies advento laikotarpio dainos. Šias dainas ir sutartines grupė Rana papildė savo muzikinėmis, instrumentinėmis ir vokalinėmis interpretacijomis.

Advento laikotarpis – laukimo, nakties, gilių apmąstymų metas. Advento laikotarpio dainose ne sykį paminima gili upelė, kurios dugne akmenėlis, tampantis pagrindu bernelių ir mergelių bendravimui, pašnekesiams. Upės gilumas ir paslaptingumas simbolizuoja žmogaus pasąmonės klodų gylį ir nepažįstamumą. Per dainą, leidžiančią susimąstyti, per ramią melodiją, padedančią nurimti ir susikaupti, per atvirą žvilgsnį į savo vidų grupė Rana koncerto metu pakvies klausytojus nusileisti iki savo vidinės, gilios gilios upelės. Jos srovė – kūrybinės energijos šaltinis, jos tėkmė – kryptingumo ženklas, jos gilumas – visad išliekančios vilties simbolis.

Rana – tai grupė, jau kelerius metus atliekanti lietuvių liaudies dainas, papildydama jas savo interpretacijomis. Grupės pavadinimas kilo iš lietuvių liaudies dainose randamo garsažodžio, kuris sanskrito kalboje reiškia šnabždėjimą dievams. Dainuodami Ranos nariai gilinasi į liaudies dainose simboliais perteikiamas archetipines paslaptis, o koncertuodami siekia dalintis savo atradimais su klausytojais.