Kalėdų belaukiant

 

IMG_1615Šiaudiniai dirbiniai nuo seno buvo naudojami ne tik praktiškiems daiktams, bet ir namų puošimui. Kiekvienais metais galerijoje mokome pasigaminti papuošalų eglutei: reketukų, žvaigždučių, paukščiukų, sodų.

Šiaudinukams naudojami įvairių rūšių šiaudai: rugių, kviečių, avižų ir kiti. Javų šiaudus renkame vasarą, kai dar nėra subrendę grūdai, o stiebas jau tvirtas. Vėliau, esant lietingai vasarai, stiebai juoduoja, atsiranda įvairios dėmės.

Sausi šiaudai karpomi lūžinėja, todėl prieš karpymą pamerkiami į vandenį. Išmirkusius šiaudus aštriomis žirklėmis karpome: iš tvirtesnio šiaudo atkerpame reikiamo ilgio matuoklį ir pagal jį sukarpome šiaudus. Vienam darbeliui parenkame vienodo storio šiaudus, nes plonesnis gali pasislėpti storesniame. Sukarpytus šiaudelius išdžioviname ir galiukus pamirkome PVA klijuose. Išdžiūvus klijams galima verti šiaudinukus. Veriame ilga plona metaline arba iš žolės stiebo padaryta adata.

Paukščiukus gaminame iš mirkytų šlapių šiaudų. Pirmiausia surišame neporinį skaičių perskeltų šiaudų,IMG_1616 išpiname kūnelį ir likusius galus surišame ir formuojame uodegą. Šoniniai šiaudų galai skirti formuoti sparnus. Per ilgi galai nukerpami. Iš siūlo padaroma kilputė kabinimui.

Šiemet pradėjome gruodžio 1 d., pamatyti šių metų šiaudinukus galima iki gruodžio vidurio, vėliau jie iškeliauja į kiekvieno dalyvio namus.

IMG_1606