Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos ir jos partnerių Vievio meno mokyklos, Lietuvos edukologijos universiteto organizuojamas projektas apima nemažai renginių. Tai teorinis-praktinis seminaras, festivalis-konkursas, dailės darbų paroda, projekto dalyvių koncertai.
Šventės svarbiausi renginiai prasideda balandžio 1 d. teoriniu-praktiniu seminaru „Integruoto meninio ugdymo inovacijos“. Respublikos muzikos ir dailės pedagogams skirtą seminarą rengia Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokykla ir Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo mokslų fakulteto Muzikos katedra. Skirtingas meno rūšis jungiančio seminaro klausytojai turi progą susipažinti su meno raiškos galimybėmis bei naujovėmis.
Balandžio 2 d. vyksta VII respublikinis jaunųjų atlikėjų ir dailininkų festivalis-konkursas „Skambinu, įsivaizduoju, piešiu“. Konkursas savitas tuo, kad muzikos, dailės ir meno mokyklų moksleiviai vertinami ne tik už muzikos kūrinių atlikimą, bet jo įtaigų iliustravimą bei gebėjimą pasakojimu ar eilėmis pristatyti grojamą kūrinį. Skambant muzikai didžiuliame ekrane demonstruojami jaunojo muziko ir dailininko piešiniai, sukurti ta pačia tema. Kai kam tokios užduotys gali atrodyti sudėtingos arba neįveikiamos. Tačiau tik ne konkurso „Skambinu, įsivaizduoju, piešiu“ dalyviams, kurie viso renginio metu stebina fantazijos laisve, išradingais meniniais ieškojimais bei neišsenkamu kūrybiškumu.
Nuaidėjus paskutiniams šventės garsams projektas nesibaigia. Balandžio 20 d.-gegužės 20 d. lankytojų laukia tradicinė festivalio-konkurso dalyvių piešinių paroda jaukioje ir svetingoje Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje „Židinys“ (Dominikonų g. 15, Vilnius). Jau septintą kartą rengiama paroda suteikia galimybę iš arčiau pažvelgti į vaikų kūrybą ir pamatyti vienu metu daug įvairių kūrybinių interpretacijų.
Menas – vienas didžiausių žmogaus kūrybos laimėjimų. Jis formuoja žmogaus dvasios grožį ir taurius siekius. Tegul kelionė po muzikos garsų, spalvų ir žodžio magijos pasaulį padeda pakiliai svajoti, kurti, gyventi, pažinti ir atrasti pačius gražiausius, pačius netikėčiausius dalykus.
Projekto vadovė Asta Grybienė