VILNIAUS SKIAUTINYS / KULTŪROS NAKTIS 2023

Pasitikdamos Vilniaus miesto 700 metų jubiliejų, kurį Lietuvos sostinė švenčia 2023-aisiais, 33 moterys iš 3 žemynų, 5 šalių (Lietuvos, Danijos, Rusijos, JAV ir Australijos) ir sukūrė Vilniaus skiautinį. Didžiąją skiautinio dalį pasiuvo skiautininkės iš Lietuvos: Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Mažeikių, Palangos, Utenos ir Leliūnų.

Vilniaus istorija, jo legendos, ženklai ir simboliai, senoji ir naujoji architektūra, paminklai, mieste gyvenę žmonės ir gyvūnai, amatai bei šventės tapo įkvėpimu sukurti 63 skiautinines miniatiūras. Jos sukomponuotos į trijų dalių Vilniaus skiautinį, kuris yra 1,80 x 7,50 m. dydžio.

Projekto „Vilniaus skiautinys“ sumanytoja dailėtyrininkė, muziejininkė, skiautinių meistrė, Dailininkų sąjungos Tekstilininkų sekcijos narė Aldona Tamonytė-Dorrity.

VDA Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje „Židinys“ eksponuojamas Pajautos Kudlinskienės dailės ir interjero restauravimo (tekstilės restauravimo) MA studijų baigiamasis kūrybinis projektas: XIX a. Kiniško sieninio kilimo konservavimas ir restauravimas.

Vadovai: lekt. Audronė Petroševičiūtė, dr. Laima Grabauskaitė.

Anastazijos ir Antano Tamošaičių veikla užima išskirtinę vietą Lietuvos kultūroje: tarpukariu jie sistemingai rinko ir studijavo tautodailę, rašė straipsnius ir knygas apie dailiuosius amatus, organizavo audimo kursus, propagavo liaudies raštais grįstą profesionaliąją dailę. Eksponuojamas tarpukariu pagal A. Tamošaičio piešinį išaustas rištinis kilimas tautiniais raštais. Lankytojus pasitinka Lietuvos etnografinių vietovių tautiniais drabužiais aprengti manekenai.

Galerija įsikūrusi Dominikonų gatvės kampe, Vilniaus senamiesčio Dominikonų, Universiteto ir Gaono gatvių sankirtoje stovinčiame pastate, kuris daug kam žinomas „Gureckių rūmų“ pavadinimu. Lankytojai galės pamatyti XVIII a. pabaigos, XIX a. pradžios restauruotą klasicizmo stiliui būdingą sienų dekorą.

Laukiame Jūsų birželio 16 d. nuo 18 iki 22 val.